Aliminyum Neden Kararır Ve Nasıl Temizlenir ?

Evde günlük kullanımlarımızda aliminyum tencere ve çaydanlıklarımız ve çeşitli ev aletlerimiz mevcut. Kullanıldıkça kararması canınızı oldukça sıkabilir. Peki bunun bir çaresi yok mu ? Aliminyum kararması nasıl mı temizlenir ?

Aliminyum kararması nasıl temizlenir ?

Geçmişten günümüze kadar mutfaklarımızda vazgeçilmez kapkaçaklar arasındadır aliminyum.  Günümüzde Granitiydi, porseleniydi derken alüminyum ürünler raflarda kalıyor yerini yeni nesil ev eşyaları almaya başlyor... Elinizde olan aliminyum kap kacaklarınız kararmaya başladıysa oldukça basit ipuçlarıyla bu kararmalardan kurtulmanız  mümkün mü diye soracak olursanız? Evet mümkün olabilir. Öncelikle bu konuda daha profesyonel yardım alabileceğiniz gibi büyük marketlerde satılan ürünlerden de yardım alabilirsiniz.Bu şekilde hem kararmaları ortadan kaldırır hem de daha sağlıklı yemekler tüketirsiniz. 

Evde pratik olarak birşeyler yapmak isterseniz eğer sirke bir çözüm olabilir. Sirkeyle kaynattığınız aliminyumu daha sonra bir güzel yıkayıp durulayın. Yavaş yavaş parladığını göreceksiniz ve sevinç çığlıkları atacaksınız.

Aliminyum kap kacak

Aliminyum kap kacak

 Daha hassas olan düz zeminli alüminyum mutfak gereçlerinizde kararma ortaya çıktıysa üzerine alüminyum folyo çekerek sıkıca bastırıp üstten silmekt etkili çözüm olabilir... Bu küçük kararmaları engelleyebilir fakat ileri derece kararmalar ortaya çıktıysa bu durum da kararmayı gidermek mümkün olmayabilir ama siz yine de deneyebilirsiniz...

Evde yaptığınız çözüm arayışları yetersiz kaldıysa  markette satılan özel ürünlerden alıp aliminyumunuzu parlatabilirsiniz.

alüminyum kararması alüminyum yüzey temizleme kararan alüminyumnasıl geçer aliminyum çaydanlık parlatma aliminyum karaması nasıl temizlenir?