Astral Seyahat Nedir? Nasıl Yapılır? Astral Seyahat Tehlikeli Midir?

Astral seyahat hakkında bilmediğiniz herşeyi sizler için araştırdık. Bakın bu ilginç konu için nasıl bir sonuç bizi bekliyor.

Astral seyahat her ne kadar gündemden düşmesede ne kadar gerçek olduğu da tartışılacak bir konudur. En kısa tabiri ise ruhun bedeni terk etmesi farklı bir boyuta yolculuk etmesidir. Bu da ruhun beşinci boyuta geçmesi anlamına gelir. Bu öyle bir geçiştir ki bilinç açık ve ruh bilinçte izlerini taşımaktadır. Astral seyahat ile ilgili bir çok örnekle karşılaşılmıştır. En çok uyku esnasında, beş dakika ya da iki saat arasında olmaktadır.

Astral Seyahat denildiğinde kendini bu konuya adamış yazar Robert Monroe'nin araştırmaları akla gelir.Halen araştırmalarına devam eden Monroe ABD kendi enstitüsünü kurmuştur. Monroe Entitüsü adı verilen bu kurumda araştırmalarına devam etmektedir. Astral seyahat uyku esnasında olduğu için uyku halinin ya aşırı stresli bir günün sonunda ya da çok rahat geçen bir günün sonundaki uykuda olduğu idda edilmektedir. Bu iddalarda ruh tam uykuya geçişinde vücudun göbek kısmından ayrılmaya başlar. Kalp ritimleri hızlanır ruh geride kalan bedenini gördüğü zaman heycana kapılır ve astral seyahat tam gerçekleşmeden ani bir şekilde geri uyanır. Uyandıldığı zaman bazen hissedilmeye bilir fakat rüya şeklinde uçma veya düşme eylemiyle uyandığı hissiyatına kapılır. Astral seyahat  gerçek boyutta ya da rüya boyutunda gerçekleşebilir.

– ABD dw yaşayan A.S. gireceği sınavın öncesinde uyku esnasında sınav sorularının bulunduğu odaya astral seyahat gerçekleştirdiğini  iddaa etmiş, ve bu iddalarında çevresine soruları söylemiş kimse inanmamış. Sınav sonrası çevresi ile paylaştığı soruların birebir sınavda çıkması çok dikkat çekmiştir...

Astral seyahat ile yakından ilgilenen ülke ABD'dir... Savaş teknikleri geliştirdiği öne sürülen Amerika Birleşik Devletleri astral seyehat yapma konusunda kendi tekniklerini geliştirmiştir. Astarl seyehat yapma tekniklerinden bir kaç tanesi;

1-) Gevşeme :

           İlk olarak rahat bir yatak seçilmelidir. Yatağın karşısında bir tablo eğer bir tablo bulunmuyorsa herhangi bir noktaya odaklanmak gerekmektedir. O tabloya veya noktaya iyice yoğunlaşmak gerekmektedir. Daha sonra şu cümleler tekrarlanmalıdır.  “Göğsümden yukarıdaki bölüm ağırlaşıyor. Gözkapaklarım ağırlaşıyor. Gittikçe bütün bedenimin ağırlaştığını hissediyorum.”  Dört ya da beş tekrardan sonra gözü açıyorsunuz. Durumu bozmadan yerinizden kıpırdamıdan bekliyorsunuz ve bu durumda astral seyahate artık hazırsınız demektir.

2-) Uygulama:

       Uygulamya geçildiğinde bu durum için sessiz ve rahat bir ortam kesinlikle olmalıdır... İlk olarak ruhun seyehat edeceği yer tesbit edilmelidir. Bulduğumuz bu yer bedenimizden 2 metre uzaklıkta belirgin bir konumda olmalıdır. Gözlerimizi kapattığımız andaki karşımıza çıkan siyahlığa konsantre olmamız gerekmektedir. Daha sonra ise bir gücün sizi yukarıya çekmek istediğini düşünün ve bunu gerçekten istiyerek yapın. Vücudunuzdan çıtırdamalar ve kulaklarınızdan çınlama sesleri ve kalp atışlarında hızlanma meydana gelecektir. Bundan sakın korkmayın. Bu çok doğaldır. Eğer korkunuzu yenemezseniz astral seyahati asla gerçekleştiremezsiniz.

Astral Seyahat Tehlikeli Midir ?

Bu soruya cevap aradığımızda şimdiye kadar yapılan ya da yapılmış olduğu idda edilen  hiç tehlikeli bir durum ile karşılaşılmamıştır. Bazıları ölümle sonuçlanabilir denilsede hiç böyle bir vakka ile karşılaşılmamıştır. Çünkü ölüm anı gümüş kordonu denen bağın kopması ile gerçekleşir. Psikolojik açıdan rahatsızlık meydana getirebilir veya hipertansiyon hastalar için bu durum rahatsız edebilir.

astral seyahat astral seyahat tehlikelimidir ruhun bedenden ayrılması doğa üstü olaylar astral seyahat nasıl yapılır