Dev Köpekbalığı Megalodon

Köpekbalığı ilk köpekbalığını belkide filmlerde gördünüz. Çok merak ettiniz Öyle ki onları görmek için şehirmerkezinde bulunan dev akvaryumlara gidip sıra beklediniz. Sizin gördüğünüz köpekbalığı muhtemelen genç ve küçükboy sınıfındadır. Şuan görebileceğiniz en büyük köpekbalığının normal bir köpekbalığına göre 4 kat daha büyük olduğunu biliyor muydunuz ?

Megalodonlar Gerçek Mi ?

Megalodonlar Gerçek  Mi ?

Megalodon Köpekbalığı

Megaladon köpekbalığının atasıdır. Beyaz köpekbalığı familyası denildiğinde aklınıza gelecek o balık Megalodondur. 1875 yılında megalodon dişleri, okyanus tabanı incelemesi esnasında HMS Challenger tarafından keşfedildi. Okyanusun bu derinliklerinden çıkartılan diş görüp göreceğiniz en büyük köpekbalığına aitti. Kaç yaşında olduğu yıllarca merak edildi. Bu meraklı bekleyiş 1959 da son buldu. Bir ingiliz bilim insanı tarafından labaratuvar ortamında yaş testine tabii tutuldu. Bu tesbitte bu büyük köpekbalığı dişinin 10.000 yaşında olduğu saptandı. Bu ne anlama geliyordu peki ?

Beyaz Köpekbalıklarının atası bulunmuş oldu. Şuan okyanuslarda boy gösteren beyaz köpekbalıklarının atası megalodonlar onbinlerce yıl önce yaşamış ve nesli tükenmiştir. Bu devasal balıklar  normal beyaz köpekbalıklarının boylarına oranlandığında dört kat daha büyüklüğe sahipti.

Megalodon Köpekbalığı Dişleri

Megalodon Köpekbalığı Dişleri

Bu devasal dişlere sahip bir canlının okyanusta varlığını düşürmek dehşet verici. Bu köpekbalığı yaklaşık 40 tonluk bir kiloya sahip. 10.000 yıllık geçmişi olan bu fosillerin öncesinde 2.5 milyon yıl okyanusta boy gösterdikleri düşünülmektedir. Bu şu anlama geliyor o yıllarda okyanuslarda görüp görebileceğiniz en büyük canlı megalodondur.

Bu makalemizde megalodonlar hakkında ne öğrendik ?

megalodon yaşıyor mu

megalodon köpekbalığı belgeseli

megalodon oyunu

megalodon en son ne zaman görüldü

megalodon gerçek mi

megalodon köpek balığı hayretler içinde kalacaksınız

megalodon kaç ton

megalodon yaşıyor mu megalodon köpekbalığı belgeseli megalodon oyunu megalodon en son ne zaman görüldü megalodon gerçek mi megalodonköpek balığı hayretler içinde kalacaksınız megalodon kaç ton