Vücudundaki Basınç Noktaları İle Zayıflama

Kilo çağımızın hastalığı. Pizza'nın her dilimini yerken çekilen vicdan azabı. Birde Türk kültüründe kavrulduysanız ekmeksiz yenmeyen yemekler kilo olarak size merhaba diyecek.

Vücudumuzun Basınç Noktaları Var.

İnsan vücudunun muazzam bir çalışma şekli ve bir o kadar ilginç tedavi yöntemi mevcuttur. Vücudumuzun etrafında kendine ait bir enerjisi olduğu ve bu enerjiye dayanan geleneksel bir çin tıbbının var olduğunu belkide ilk defa duyacaksınız.

Peki bu çin tıbbı bu enerjiyi nasıl tedavi yöntemi saymaktadır ? Bu soruyu sorduğunuza eminim. Bu teknik vücuttaki bazı büyük organlarla bağlantılı olan bir kaç basınç noktasında etki etmektedir. Bu noktalara baskı uygulandığında çeşitli sağlık problemlerini tedavi etmiş olacaksınız.

Zayıflamak İçin Kulağa Baskı Uygulayın

Zayıflamak İçin Kulağa Baskı Uygulayın

Bu büyük iştah kontrol noktalarından biridir. Bulmak için başparmağınızı, kulağınıza yakın olan üçgen şeklindeki kapağın önüne koyun. Şimdi çenenizi açın ve kapatın ve maksimum hareketin olduğu bir noktayı bulun. Bu noktaya günde 2 defa 1 ila 3 dakika basın. Acupressure'e göre, kulaklar, eller ve ayaklar vücudun geri kalan kısmında daha fazla enerji yansıması gösteren vücut parçalarıdır, bu nedenle bu noktaları teşvik etmek kilo verme hedeflerinize ulaşmanın en etkili yollarından biridir.

Açlık ve Endişenin Çaresi Üst Dudak

Açlık ve Endişenin Çaresi Üst Dudak

Üst dudak ve burun arasında kalan bölgedir. Günde iki kere aç veya endişelendiğiniz durumlarda 1 ve 5 dakika boyunca basınç uygulayın.

Sindirimi Kolaylaştırmak için Diz Noktası

Sindirimi Kolaylaştırmak için Diz Noktası

Bu nokta sadece sindirimi iyi hale getirmek için değil aynı zamanda kramp gibi menstrüel ağrılarıda gidermekte kullanılmaktadır. Diz kapağınızın 5 cm altında ve bacağın dışına doğru yani dizinizin merkezinden biraz dışa doğrudur. Midenizin işlevine yardımcı olmak için hergün 2 dakika boyunca işaret parmağınız ile bu noktaya baskı uygulayın. Bastığınızda hafif bir ağrı hissedebilirsiniz.

Dirsek Noktası

Dirsek Noktası

Başparmak genişliğinde dirsek ekleminden, baş ve işaret parmağınızın arasında kalacak şekilde içeriye sokulur... Her gün 1 dakika boyunca baş parmağınızla bastırın. Bu nokta vücuttaki fazla vücut ısısını ve nemi ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Böylelikle bağırsak fonsiyonunu teşvik eder ve sıvı retansiyonunu önler.

Ayak Bileğindeki Basınç Noktası

Ayak Bileğindeki Basınç Noktası

Bu nokta ayak bileğinizin 5 cm üstünde, bacağınızın içinde bulunur. Başparmağınızla  her gün 1 dakika boyunca basınç  uygulayın ve basıncı yavaşça bırakın. Hamileyseniz bu basınç noktasını kullanmamanızı öneririz.

Bu egzersizleri düzenli bir şekilde uygulayarak vucudunuzu sağlıkta ve formda tutmanıza yardımcı olabilirsiniz. Sizlere 1numaram.com ailesi olarak sağlık ve mutlu günler diliyoruz...

Vücudun basınç noktaları Vücudun enerji noktaları nasıl zayıflarım zayıflama açlık hissi nasıl giderilir