Askere Giderken Ne Götürmeli ? Olmazsa Olmaz Top 5

Merhaba arkadaşlar askerlik her Türk evladının zorunlu yaptığı bir vatani görevdir. Kısa veya uzun dönem gideceğiniz bu zaman diliminde sizin yanınızda olması gereken malzemeler vardır. Bu malzemeler hakkında sizi bilgilendirmek için kısa bir araştırma yaptık.

Askere Götürülecek Malzemelerin Listesi

Bu malzemeler tecrübelerimize dayanarak editlenmiştir.

1- Saat

1- Saat 1numaram.com

Saat olmazsa olmazlar arasında şafak sayan saatler en çok işinize yarayan saatlerdir. Sizin kaç gününüz kaldığını sizin yerinize o hesaplayacaktır. Hergün önceki günün kopyası olduğu için karıştırmanız mümkün bu saatler bu derdi ortadan kaldıracaktır.

2- Dolap Kiliti

2- Dolap Kiliti 2- Asma Kilit

Askerde dolap kitleme yoktur. Fakat ulaşılmasını istemediğiniz eşyalarınızı çantanıza kitleyebilirsiniz. Eğer bot çalma olayları oluyorsa botunuzuda kitlemek zorunda kalabilirsiniz.

3 - İç Çamaşırı

3 - İç Çamaşırı 3-İç Çamaşırı

En ihtiyaç duyacağınız malzemeler arasındadır. En yeşilinden koyabildiğiniz kadar koyun. İç çamaşırla beraber çorap koymayıda ihmal etmeyin ve bunları yıkarken başkasının çamaşırı ile karışmaması için çamaşır filesinide yanınızda götürmeyi unutmayın sakın .

4-Fermuarlı Para Cüzdanı

4-Fermuarlı Para Cüzdanı 4-Cüzdan

Cüzdan mutlaka götürün. Fermuarlı ipli cüzdan işinizi görecektir. Askerde çalma yoktur. Yer değiştirme vardır. Cüzdanınız yer değiştirmesini istemiyorsanız fermuarlı ve ipli olmasına özen gösterin yanınızdan hiç ayırmayın. Ortalık yere bırakmayın.

5-İlaç

5-İlaç

Eğer kronik baş ağrıların varsa yanına abartmadan bir miktar ağrı kesici alabilirsin. Günlük kullandığın ilaçlar varsa yanınızda götürün fakat orda el konacaktır ve size doktor kontrolünde verilecektir.

askere ne gider askere gideceklerin listesi askere ne götürmeliyim