Hangi Yiyecekler İnsana Mutluluk Verir

Bazen mutlu olmak için sebep ararken kendimizi birşeyler yerken bulabiliriz. Bu hiç şaşırtıcı değil.

1-Çikolata

1-Çikolata https://pixabay.com/tr/service/license/

Çikolata: Stresin düşmanı gibidir. Mutluluk hormonu“seratonin” anında beyinde dolaşımı sağlar. Çikolatanın içerdiği “penilatilmanın”insanı kendinden geçirir. İçinde, yeşil çay ve sebze meyvelerde bulunan“flavonoid” adlı madde bol miktarda vardır. Bu madde kanı sulandırır, kalphastalıkları riskini azaltır. Çikolata kötü kolesterolün (LDL) okside olarakdamar çeperine yapışmasını engelliyor. Tıpkı aspirin gibi kanda pıhtılaşmanınönüne geçerr. 

Dondurma

Dondurma https://pixabay.com/tr/service/license/

Dondurma: Çok tüketilmesi şişmanlatıyor, az yenirse insanımutlu eder. Dondurma yaşlanmayı önleyerek dinç kalmanıza yardımcı olur. 100 grdondurmada: 135mg kalsiyum 115mg fosfor* 100mg sodyum *160mg potasyum, 25 grkarbonhidrat içerir. 

3-Çilek

3-Çilek https://pixabay.com/tr/service/license/

Çilek: Yemekten haz aldığımız tadına doyamadığımız Cvitamini deposu olan çilek, önde gelen afrodizyak bombasıdır. Çilek bütün salgıbezlerini çalıştırarak vücuda gençlik ve kuvvet kazandırır. Sizi adeta hayatayeniden bağlar. Yüksek tansiyonunuz varsa hiç durmayın çilek tüketin tansiyonudüşürür, damarları temizler ve Kansere karşı savaşmanıza yardımcı olup vücudukorur, böbrekte kum ve taş oluşmasını önler. Çilek diyip geçmeyelim etkisibüyük.

4-Muz

4-Muz Muz

Muz: Kokusuyla insanı cezbeden Endorphin deposudur. Eğergüçsüz ve sinirli hissediyorsanız, hemen bir muz yiyin. Kalsiyum ve magnezyumiçeren bu meyve stresinizi alır. Sinir hastalığı olanlar için her gün tüketilmesigereken bir meyvedir..

5-Üzüm

5-Üzüm Üzüm

Üzüm: Kırmızı ve beyaz üzüm sizi gülümsetecektir. Ayrıca Üzümde% 20 oranında direkt olarak kana karışan şeker vardır. Bedenen ve zihnen çalışanlariçin ilaç etkisi görür. Üzüm bol demir kan yapar. Yüz ve boyuna taze üzüm suyusürülüp 10 dk. sonra yıkanırsa cilde dirilik verir.

Portakal

Portakal Portakal

Portakal: C ve B vitamini içerir, bı vitaminlerde insanıdinç tutar. Portakal içindeki C vitamini ince ve kalın damarların yumuşakkalmasını sağlar.  Grip ve nezle olunduğundaportakal suyu, şeker, karıştırılır üzerine sıcak su katılır ve içilir. Kanındurulmasına ve temizlenmesine yardımcı olur. Hazmı kolaylaştırır. Portakal reçeliise karaciğerin çalışmasında faydalı olur.

mutluluk Mutluluk veren yiyecekler Hangi yiyecekler mutlu yapar çikoata dondurma portakal üzüm meyve